WEB NENÍ FINÁLNÍ A NEUSTÁLE SE NA NĚM PRACUJE

Anthony Fauci: Omicron výrazně méně závažný než delta

01/03/2022 / Od Mary Villareal

automatický překlad

Hlavní lékařský poradce Bílého domu Dr. Anthony Fauci nedávno připustil, že omikronová varianta wuhanského koronaviru (COVID-19) je  méně závažná než předchozí kmeny , i když několik oblastí vedených demokraty znovu zavedlo masky a zavedlo požadavky na nucené očkování.

“Všechny náznaky ukazují na menší závažnost omikronu oproti deltě,” řekl Fauci, také ředitel Národního institutu pro alergie a infekční nemoci (NIAID). “S omicronem, pokud máte větší počet infekcí – a jak data, která jsem zde uvedl, naznačují, že ano – vypadá to, že [dochází] k výraznému snížení závažnosti ve srovnání s jinými.”

Připustil, že lidé budou muset nakonec „žít“ s něčím, co nebude vymýceno ani zcela odstraněno. “Bude mnohem důležitější, jaká je míra závažnosti dopadu, na rozdíl od infekce, která se může ukázat jako mírnější.”

Mnoho států s modrým vedením po celé zemi však stále znovu zavedlo přísná opatření proti COVID a zavedlo požadavky na nucené očkování, včetně požadavků na očkovací pas v New Yorku a pokračující maskování v letadlech.

Fauci poznamenal, že ačkoli jsou data povzbudivá , výzkum je stále v předběžné fázi. Řekl, že lidé by se neměli uspokojovat, protože extrémně vysoký počet případů by stále mohl zahltit zdravotnické systémy, i když nová varianta způsobí méně hospitalizací.

Jeho komentáře přišly, když případy COVID dosáhly rekordních výšin v mnoha zemích, včetně Spojených států. Počet hospitalizací také roste, ale ne takovou rychlostí jako nárůst počtu nových případů. Fauci řekl, že vzorec a rozdíl mezi případy a hospitalizacemi naznačují, že s omikronem bude nižší poměr hospitalizací k případu. (Související:  Omicron by ve skutečnosti mohl být ŘEŠENÍM celé covidové plandemie .)

Fauci pokračuje v šíření strachu, protože vláda podporuje posilovací a COVID vakcíny pro děti

Zatímco zatím neexistuje žádné konečné rozhodnutí o závažnosti omikronu u dětí, Fauci očekává více hospitalizací od mladší věkové skupiny jednoduše proto, že se novou variantou nakazí více lidí. Ředitel NIAID nepromarnil šanci propagovat vakcínu.

„Riziko těžkého onemocnění z jakékoli cirkulující varianty, včetně omikronu, je mnohem vyšší pro neočkované. A tak dospělí a děti, kteří jsou způsobilí [by měli] být očkováni, a očkovaní lidé [by měli] být posíleni, když mají nárok,“ řekl.

Omicron ukazuje „stupeň imunitního úniku“ protilátek, včetně těch vyvolaných vakcínami, ale Fauci tvrdil, že přeočkování mohou obnovit určitý stupeň ochrany. “Takže boostery jsou rozhodující pro to, aby byl náš přístup k omikronu optimální,” řekl Fauci.

Zdůraznil také údaje z Jižní Afriky, Spojeného království a USA, které všechny naznačovaly, že existuje nižší riziko hospitalizace nebo úmrtí na omikron ve srovnání s předchozími vlnami viru.

Samostatná studie také ukázala riziko přijetí do nemocnice kvůli omikronové infekci na přibližně 40 procent ve srovnání s rizikem, které představuje delta, zatímco jiná studie ukázala, že omikron má „celkově významné snížení rizika hospitalizace“.

Ve Spojeném království přesáhly nové denní kazuistiky 100 000 dříve v prosinci. Premiér Boris Johnson uvedl, že vláda data sleduje, ale po přísnějších opatřeních nebude žádat nejdříve po prázdninách.

zdroj: https://pandemic.news/2022-01-03-omicron-significantly-less-severe-than-delta.html

PŘIHLÁSIT SE