WEB NENÍ FINÁLNÍ A NEUSTÁLE SE NA NĚM PRACUJE

Boeing pozastavil očkovací mandát pro americké zaměstnance

Logo Boeingu je vyobrazeno na veletrhu Latin American Business Aviation Conference & Exhibition Fair (LABACE) na letišti Congonhas v Sao Paulu v Brazílii 14. srpna 2018. REUTERS/Paulo Whitaker/File Photo

/automatický překlad/

SEATTLE, 17. prosince (Reuters) – Společnost Boeing Co (BA.N) pozastavila své požadavky na očkování proti koronaviru pro zaměstnance sídlící v USA, uvedl v pátek americký výrobce letadel, čímž zamezil týdny nejistoty, protože tisíce pracovníků hledaly výjimky a výzvy vůči sehranému federálnímu mandátu. u soudu.

V interním oznámení Boeing uvedl, že jeho rozhodnutí přišlo po přezkoumání rozhodnutí amerického okresního soudu z počátku tohoto měsíce, které zastavilo prosazování požadavku prezidenta Joe Bidena na vakcínu pro federální dodavatele.

Některé velké zdravotnické řetězce a společnosti jako General Electric (GE.N) , Spirit AeroSystems (SPR.N) a Amtrak rovněž pozastavily očkovací mandát pro zaměstnance.

V posledních týdnech počet zaměstnanců Boeingu, kteří usilují o výjimku z očkovacích látek z náboženských nebo lékařských důvodů, dosáhl více než 11 000 – nebo téměř 9 % jeho americké pracovní síly – což je úroveň mnohonásobně vyšší, než vedení původně odhadovalo, uvedla agentura Reuters.

Skutečnost, že naprostá většina žádostí byla z náboženských důvodů, vrhla jednoho z největších amerických zaměstnavatelů do centra debaty o etice zkoumání náboženského přesvědčení zaměstnance.

Vedení také hledalo strategii, která udrží zaměstnance v bezpečí, ale zabrání exodu inženýrské a tovární práce.

Požadavek očkování Boeingem vedl k tomu, že více než 92 % pracovníků se sídlem v USA se podle pátečního sdělení zaregistrovalo jako plně očkovaných nebo jim bylo poskytnuto náboženské či lékařské ubytování.

“Dosavadní úspěch požadavku na očkování Boeingem zajišťuje, že společnost dobře vyhovuje federálnímu výkonnému nařízení, pokud bude v budoucnu obnoveno,” dodal.

Mluvčí Boeingu rozhodnutí potvrdil a dodal, že společnost je „odhodlána udržovat bezpečné pracovní prostředí pro naše zaměstnance a podporovat zdraví a bezpečnost naší globální pracovní síly“.

Boeing pozastavil svou povinnost očkování v souladu s rozhodnutím soudu zakazujícím výkon federálního příkazu dodavatele a řady státních zákonů, dodala mluvčí.

Minulý měsíc Bílý dům posunul na 4. ledna svůj termín, kdy mají být zaměstnanci federálních dodavatelů očkováni nebo pravidelně testováni, pokud dostanou výjimky.

https://www.reuters.com/business/aerospace-defense/exclusive-boeing-suspends-vaccination-requirement-us-based-employees-internal-2021-12-17/

PŘIHLÁSIT SE