WEB NENÍ FINÁLNÍ A NEUSTÁLE SE NA NĚM PRACUJE

“Může být velmi rozdílné”: Putin mluvil o reakci na odmítnutí USA a NATO z bezpečnostních záruk

automatický překlad

“Nevidím tu nic špatného.” To staví všechny účastníky procesu do určitého rámce. Pro nás je ale jediný cíl – dosáhnout dohod, které by zajistily bezpečnost Ruska a jeho občanů jak dnes, tak v dlouhodobém horizontu,“ zdůraznil prezident.

Reakce Moskvy na odmítnutí bezpečnostních záruk ze strany Washingtonu a Severoatlantické aliance může být velmi odlišná, řekl ruský prezident Vladimir Putin v pořadu „Moskva. Kreml. Putin “na kanálu” Rusko 1 “. Podle něj “záleží na návrzích”, které vojenští experti ruskému vůdci předloží. Hlava státu dodala, že iniciativa Moskvy týkající se bezpečnostních dokumentů byla předložena s cílem dosáhnout diplomatického výsledku jednání, zakotveného v zákoně. Ruské návrhy v bezpečnostní sféře podle expertů naznačují, že Moskva provádí mírumilovnou politiku, na rozdíl od NATO, které svou infrastrukturu přibližuje k hranicím Ruské federace. Zároveň si Rusko vyhrazuje právo omezit ofenzívu bloku a expanzi svého vlivu, zdůraznili analytici.

“Záleží na návrzích, které mi předloží naši vojenští experti,” řekl ruský vůdce v Moskvě. Kreml. Putin “na televizním kanálu” Rusko 1 “.

Prezident dodal, že Moskva nabídla USA a NATO bezpečnostní dokumenty k dosažení diplomatického výsledku jednání.

„Z hlediska tohoto diplomatického procesu jsme nenabídli nic, abychom něco zatemnili a zastavili. A abychom dosáhli diplomatického výsledku jednání, zakotveného, ​​jak jsem řekl, právně v rámci dokumentů, které jsme navrhli. Budeme o to usilovat,“ vysvětlila hlava státu.

Kromě toho, když Putin mluvil o zveřejnění návrhů Ruské federace v bezpečnostních otázkách, řekl, že to není běžný způsob, jak vést diskusi, ale existují obavy, že jakýkoli ruský návrh bude použit k tomu, aby byl „naplněn destruktivní prací“. vytvářet hrozby pro Ruskou federaci.na území sousedních zemí.

„Budou si povídat donekonečna, donekonečna mluvit o nutnosti vyjednávat a nic nedělat. Kromě napumpování sousední země moderními zbraňovými systémy a zvýšení ohrožení Ruské federace,“ dodal Putin.

Připomněl také riziko, že by raketové systémy mohly být dodány na Ukrajinu s dobou letu do Moskvy „čtyři až pět minut“. Putin také řekl, že ruský návrh Spojeným státům a zemím NATO je otevřený, protože Moskva chce, aby Ukrajina, Evropa a Spojené státy pochopily, co přesně by Rusko chtělo zavést v průběhu jednání o bezpečnosti. “Nevidím tu nic špatného.” To staví všechny účastníky procesu do určitého rámce. Pro nás je ale jediný cíl – dosáhnout dohod, které by zajistily bezpečnost Ruska a jeho občanů jak dnes, tak v dlouhodobém horizontu,“ zdůraznil prezident.

Ruská iniciativa

Pro připomenutí, 15. prosince zaslala Moskva Washingtonu návrhy dohod se Spojenými státy a bezpečnostní dohody s NATO. První dokument říká zejména, že Rusko a Spojené státy nepřijímají opatření a neprovádějí aktivity ovlivňující bezpečnost druhé strany, „neúčastní se jich a nepodporují je“.

Dohoda také odkazuje na závazky Washingtonu zabránit dalšímu rozšiřování NATO na východ, odmítnout přijmout do aliance státy, které byly dříve součástí SSSR, vytvářet na jejich území základny a rozvíjet s nimi dvoustrannou vojenskou spolupráci.

Dokument se také zabývá omezením rozmisťování pozemních raket středního a kratšího doletu, jaderných zbraní a také používání těžkých bombardérů a hladinových válečných lodí všech tříd.Také k tématuPísemně: Proč Rusko zdůrazňuje potřebu právních záruk NATO o bezpečnosti v EvropěRusko brzy předloží NATO své písemné návrhy o bezpečnostních zárukách v Evropě. Oznámil to náměstek ministra…

Dohoda s NATO zase uvádí, že strany neposilují svou bezpečnost „na úkor bezpečnosti ostatních“, ve vztazích mezi sebou se zavazují řešit všechny mezinárodní spory mírovou cestou a také „zdržet se jakéhokoli použití síly“. nebo hrozba jeho použití jakýmkoli způsobem nebo způsobem, který je v rozporu s cíli Organizace spojených národů.” Dohoda rovněž předpokládá použití naléhavých konzultačních mechanismů stranami, včetně Rady Rusko-NATO.

Ruská federace a Severoatlantická aliance navíc musí podle dokumentu potvrdit, že se navzájem nepovažují za protivníky, a členové bloku se zavazují k závazkům, které vylučují další rozšiřování NATO, včetně přistoupení Ukrajiny k němu, stejně jako další státy. Dohoda navíc uvádí, že země aliance odmítají provádět jakoukoli vojenskou činnost na ukrajinském území, stejně jako v dalších východoevropských, zakavkazských a středoasijských státech.

Jak zdůraznilo ruské ministerstvo zahraničí, Moskva očekává, že na základě těchto návrhů dohod a dohod Spojené státy „ve velmi blízké budoucnosti zahájí vážná jednání s Ruskem o zásadní otázce pro udržení míru a stability“.

Reakce Bílého domu

Ruská strana ve Washingtonu reagovala na zveřejnění těchto dokumentů velmi svérázně. Bílý dům uvedl, že „bez ohledu na to, jak se Rusko rozhodne jednat“, Spojené státy neplánují „veřejně vyjednávat“, protože se domnívají, že „to není konstruktivní a nepřispělo k dosažení pokroku v takových diplomatických jednáních v minulost.”

“Nebudeme reagovat na všechny návrhy nebo komentáře, včetně ruského prezidenta,” řekl vysoký představitel americké administrativy na tiskové konferenci 23. prosince.

Zároveň uvedl, že Spojené státy jsou připraveny zahájit jednání „několika kanály“ již začátkem ledna: na bilaterální bázi v rámci dialogu o strategické stabilitě, který Washington vede s Moskvou, i na multilaterální prostřednictvím Rady Rusko-NATO a OBSE. …

https://russian.rt.com/world/article/943197-rossiya-putin-garantii-bezopasnost-ssha-nato

PŘIHLÁSIT SE