WEB NENÍ FINÁLNÍ A NEUSTÁLE SE NA NĚM PRACUJE

Omicron – je opravdu tak nebezpečný? Na co se svádí zpřísněná opatření?

Parlament bude v úterý hlasovat o vládní strategii proti variantě Omikronu. V televizním projevu uvedl, že labouristé podpořili cíl dát do konce měsíce posilovače všem dospělým a vyzval lidi, aby se přihlásili pro svůj dobíjecí úder. V pondělí UKHSA potvrdila, že 10 lidí bylo přijato do nemocnice v Anglii s variantou Omicron. Jejich věk se pohyboval od 18 do 85 let a většina z nich dostala dvě dávky očkování proti Covidu, uvedla agentura.

https://news.sky.com/story/omicron-symptoms-what-are-they-and-how-do-they-compare-to-other-covid-infections-12482061

Způsobí Omicron závažnější onemocnění? Je zapotřebí více údajů, abychom věděli, zda infekce Omicron, a zejména reinfekce a průlomové infekce u lidí, kteří jsou plně očkovaní, způsobují závažnější onemocnění nebo smrt než infekce jinými variantami.

Budou vakcíny fungovat proti Omicron? Očekává se, že současné vakcíny budou chránit před těžkým onemocněním, hospitalizacemi a úmrtími v důsledku infekce variantou Omicron. Nicméně, průlom infekce u lidí, kteří jsou plně očkovaných se mohou vyskytnout. U jiných variant, jako je Delta, zůstaly vakcíny účinné při prevenci závažných onemocnění, hospitalizací a úmrtí. Nedávný vznik Omicron dále zdůrazňuje význam očkování a přeočkování.

https://www.cdc.gov/coronavirus/2019-ncov/variants/omicron-variant.html

Studie probíhají V současné době WHO spolupracuje s velkým počtem výzkumníků z celého světa, aby lépe porozuměli Omicron.

https://www.who.int/news/item/28-11-2021-update-on-omicron

Jihoafrický lékař, který jako jeden z prvních měl podezření na jiný kmen koronaviru, uvedl, že příznaky varianty Omicron se zdají být mírné a lze je léčit doma. Přestože je stále málo údajů, existují neoficiální důkazy, které naznačují, že nemoc nemusí být tak závažná jako Delta – ačkoli vědci nabádají k opatrnosti, pokud jde o vyvození tohoto závěru tak brzy. V listopadu doktorka Coetzee řekla, že únava je jedním z hlavních příznaků, které její pacienti hlásili. V Londýně :„Většina lidí s pozitivním testem PCR má příznaky podobné nachlazení .” Řekl, že to bude pro mnoho lidí vypadat „jako silné nachlazení“, přičemž většina příznaků bude podobná běžnému nachlazení, včetně bolestí hlavy, bolesti v krku, rýmy, únavy a kýchání.„Nečekejte na teplotu, ztrátu čichu nebo kašel – u více než 50 % lidí v Londýně se tyto příznaky nikdy nedostaví, a přesto jsou testy pozitivní,“ varuje.

https://news.sky.com/story/omicron-symptoms-what-are-they-and-how-do-they-compare-to-other-covid-infections-12482061

PŘIHLÁSIT SE