WEB NENÍ FINÁLNÍ A NEUSTÁLE SE NA NĚM PRACUJE

PCR testy končí

Do našich končin se nedoneslo, že od 31.12.2021 CDC stáhne žádost k FDA o nouzové schválení PCR testu – jinými slovy, od 1.1.2022 v USA budou muset používat jiný způsob detekce toho neexistujícího viru. Proto tuto zprávu vydala CDC již v červenci 2021 – ale naše média mlčí! /Srdcem pro vlast živě/

zdroj:https://www.cdc.gov/csels/dls/locs/2021/07-21-2021-lab-alert-Changes_CDC_RT-PCR_SARS-CoV-2_Testing_1.html?fbclid=IwAR3gJJHHPA7BhTJVm3krkhxe3_ZRhJo5iqswPX8CTI9PvdF1XMvmbM-DGYo

Upozornění laboratoře: 
Změny CDC RT-PCR pro testování SARS-CoV-2
CDC's Laboratory Outreach Communication System (LOCS)

Publikum: Jednotlivci provádějící testování na COVID-19

Úroveň: Laboratorní výstraha

Po 31. prosinci 2021 CDC stáhne žádost americkému Úřadu pro kontrolu potravin a léčiv (FDA) o povolení nouzového použití (EUA) od CDC 2019-Novel Coronavirus (2019-nCoV) Real-Time RT-PCR Diagnostic Panel, test poprvé představen v únoru 2020 pouze pro detekci SARS-CoV-2. CDC poskytuje toto předběžné upozornění pro klinické laboratoře, aby měly dostatek času na výběr a implementaci jedné z mnoha alternativ schválených FDA.

Navštivte web FDA, kde najdete seznam autorizovaných diagnostických metod COVID-19. Pro shrnutí výkonu molekulárních metod schválených FDA s referenčním panelem FDA navštivte tuto stránku.
V rámci přípravy na tuto změnu CDC doporučuje, aby klinické laboratoře a testovací místa, která používala test CDC 2019-nCoV RT-PCR, zvolily a zahájily přechod na jiný test COVID-19 autorizovaný FDA. CDC vyzývá laboratoře, aby zvážily přijetí multiplexní metody, která může usnadnit detekci a diferenciaci SARS-CoV-2 a virů chřipky. Takové testy mohou usnadnit pokračující testování jak na chřipku, tak na SARS-CoV-2 a mohou ušetřit čas i zdroje, když se dostáváme do chřipkové sezóny. Laboratoře a testovací místa by měly před zahájením klinického testování validovat a ověřit vybraný test ve svém zařízení.

Přihlaste se k odběru aktualizací z CDC Laboratory Outreach Communication System (LOCS).

Online zdroje:

FAQ: CDC Distribuce testů COVID-19
Pokyny pro testování SARS-CoV-2 v místě péče
Prozatímní pokyny pro testování antigenu SARS-CoV-2
Prozatímní pokyny pro odběr, manipulaci a testování klinických vzorků na COVID-19
Časté dotazy o COVID-19 pro laboratoře
Informace pro laboratoře o COVID-19
Web CDC COVID-19
Týdenní hovory klinické laboratoře COVID-19
Laboratorní komunikační systém CDC (LOCS)
Máte-li jakékoli dotazy, kontaktujte nás na adrese LOCS@cdc.gov.

Děkuji,

Laboratorní komunikační systém

Laboratorní komunikační systém (LOCS) | Divize laboratorních systémů (DLS)

Centrum pro dohled, epidemiologii a laboratorní služby (CSELS)

Centra pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC)

LOCS@cdc.gov

www.cdc.gov/csels/dls/locs

PŘIHLÁSIT SE