WEB NENÍ FINÁLNÍ A NEUSTÁLE SE NA NĚM PRACUJE

Protilátky jí strmě narůstají, očkovaná ale být nemůže

Martin Ostrý

Brutální očkovací kampaň, jak ji nazval dosluhující premiér Andrej Babiš, má vážné trhliny, které u statisíců lidí prohlubují nedůvěru k jinak jistě potřebné vakcinaci. Jde o neuznávání protilátek na stejnou úroveň jako je očkování, přičemž přirozeně vysoká úroveň protilátek v těle je neslučitelná s očkováním.

A dále fakt, že očkovaní občané nejsou už testováni, přičemž ale roznášet covid mohou podle imunologů stejně, jako neočkování „poloobčané“. Důvěru ve druhou, třetí ani posilující dávku (již bez číselného označení) rozhodně neposílí již oficiálně přiznané překvapení odborníků, jak rychle účinek vakcín vyprchává. Do půl roku. Čekali alespoň rok, citovala imunology tuzemská média.
Paní Alena z Prahy (45) prodělala covid během uzávěr poměrně těžce. Deset dní čtyřicetistupňové horečky. „Volali jsme doktorce a řekla nám, že pokud se vyloženě nedusí, ať raději do nemocnice nechce. Ať voláme záchranku jen v případě dušnosti,“ vzpomíná pro FAEI.cz její manžel Josef.
Nakonec u ní covid odezněl. Zůstala únava a paní Aleně vypadalo poměrně dost vlasů. Očkovací kampaň brala vážně, ale raději si nešla nechat vakcínu píchnout někam fronty do obchodního domu, ale za lékařem.
„Paní doktorka mi změřila protilátky, protože jsem měla covid poměrně nedávno. Těch jednotek bylo tolik, že mi řekla, že očkování by bylo už kontraindikací, že by mi naopak nemuselo prospět, a že počkáme,“ vzpomíná paní Alena.

Za další dva měsíce šla na další měření. A protilátek měla čtyřikrát tolik. Očkovaná být zkrátka nemůže.
Jenže na protilátky jí nikdo nedá papír, potvrzení, mající stejnou váhu, jako kód o očkování. Paní Alena je tak vyřazena ze společnosti, nesmí si sednout do kavárny či restaurace. „Kdekdo na mne hledí jako na čarodějnici hodnou upálení,“ dodává smutně. Její situace rozhodně není ojedinělá, jak potvrzují i další podobné příběhy v tuzemských médiích.
Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch přesto bezostyšně prohlašuje, že nejlepší je, když člověk prodělal covid a šel se ještě naočkovat, že prý pak pro něho pandemie skončila. Podle imunologů to, že je člověk očkován, ochraňuje sice jeho, nebo mu může snížit vážnost průběhu opakovaného onemocnění, ale neznamená to, že už nemůže být přenašečem covidu.
Většina tisíců lidí, kteří si během posledních týdnů vystáli frontu na očkování například na Hlavním nádraží v Praze, bez obalu říká: „Jdeme se očkovat, protože prostě potřebujeme papír, kód. Kvůli práci, kvůli tomu, že chceme vycestovat…“ Málokdo z nich zmíní, že je zde hlavně ze zdravotnických důvodů.

Zdroj:
https://faei.cz/protilatky-ji-strme-narustaji-ockovana-ale-byt-nemuze/?fbclid=IwAR0MlCSnaqIbqfRxwbJN4CcTXdXQ9Mr6bOk6vhaHQ35rH8pssB9scp7jKpg

PŘIHLÁSIT SE