WEB NENÍ FINÁLNÍ A NEUSTÁLE SE NA NĚM PRACUJE

V Omicronu jsem neviděla nic, co by zaručovalo extrémní reakci Británie na něj

/automatický překlad/
Jako předseda Jihoafrické lékařské asociace a 33letá praktická lékařka jsem toho během své lékařské kariéry viděla hodně.Ale nic mě nepřipravilo na mimořádnou globální reakci, která se setkala s mým oznámením tento týden, že jsem ve své ordinaci viděl mladého muže, který měl případ Covidu, který se ukázal jako varianta Omicron .Tato verze viru již nějakou dobu koluje v jižní Africe, dříve byla identifikována v Botswaně.Ale vzhledem k mé veřejné roli, když jsem oznámila její přítomnost u svého vlastního pacienta, nevědomky jsem na to upozornil globální pozornost.Jednoduše řečeno, byla jsem ohromena reakcí – a zvláště z Británie.A abych byla jasná: nic, co jsem o této nové variantě viděla, neopravńuje extrémní kroky, které na ni vláda Spojeného království přijala.Není známo, že by zde v Jižní Africe byl někdo hospitalizován s variantou Omicron, ani se zde nikdo nevěří, že by jí vážně onemocněl.

Nečekala jsem mimořádnou globální reakci, která se setkala s mým oznámením tento týden, že jsem ve své ordinaci viděla mladého muže, který měl případ Covid, který se ukázal jako varianta Omicron.

Přesto Británie a další evropské státy reagovaly přísnými cestovními omezeními pro lety z celé jižní Afriky a také zavedením přísnějších pravidel doma na nošení masek, pokuty a prodloužené karantény.Prostá pravda je, že o společnosti Omicron zatím nevíme dostatečně blízko, abychom mohli vynášet takové soudy nebo zavádět takové zásady.
V Jižní Africe jsme si zachovali smysl pro perspektivu. Neměli jsme žádné nové předpisy ani jsme nemluvili o uzavření, protože čekáme, co ta varianta vlastně znamená.Také jsme si zde zvykli, že se objevují nové varianty Covidu. Takže když naši vědci potvrdili objev dalšího, nikdo z toho nedělal velkou věc. Mnoho lidí si toho ani nevšimlo.Ale poté, co se o tom Británie doslechla, globální obraz se začal měnit.I když se naši vědci snažili poukázat na obrovské mezery ve světovém povědomí o této variantě, evropské národy okamžitě a jednostranně zakázaly cestování z této části světa.Naši vládu to pochopitelně rozhněvalo a poukázalo na to, že vynikající vědě by se mělo tleskat, nikoli trestat‘.Pokud se, jak některé důkazy naznačují, Omicron se ukáže jako rychle se šířící virus s většinou mírnými příznaky pro většinu lidí, kteří ho chytí, byl by to užitečný krok na cestě k imunitě stáda.

Jestli tomu tak je, se dozvíme v příštích dvou týdnech. Nejhorší situací – samozřejmě – by byl rychle se šířící virus s těžkými infekcemi. Ale to není místo, kde v tuto chvíli nejsme. Tady v Jižní Africe to, co já a moji kolegové praktických lékařů vidíme, v žádném případě neospravedlňuje prudkou reakci, kterou jsme viděli z Velké Británie. Jednak – alespoň prozatím – neléčíme pacienty, kteří jsou vážně nemocní. Vezměte si můj první případ s Omicronem, mladého muže, o kterém jsem se zmínil dříve. Nenapadlo ho, že má Covid: po práci venku si myslel, že měl příliš mnoho slunce. Poté, co měl pozitivní test, dopadla i jeho manželka a čtyřměsíční miminko. Dosud byli pacienti, kteří zde měli pozitivní test na Omicron, převážně mladí muži – směs očkovaných a neočkovaných (i když v našich statistikách „neočkovaní“ mohou také znamenat „jedině očkovaní“). Jen včera jsem viděl dalších pět pacientů, kteří měli pozitivní test na novou variantu. Všichni měli velmi lehkou nemoc. Obávám se tedy, že v tuto chvíli se mi zdá, že Británie pouze zbytečně vyvolává poplach ohledně této varianty. Ano, obrázek může jednoho dne vypadat jinak. Ještě jsem neviděl například starší, neočkované lidi nakažené novou variantou, u kterých by se klidně mohla projevit těžší forma nemoci. Ale realita je taková, že Covid je něco, s čím se musíme naučit žít. Dávejte na sebe pozor a nechte se očkovat. Především nepropadejte panice – a to platí i pro vlády.

Doktor Coetzee je předsedou Jihoafrické lékařské asociace a minulý týden poprvé upozornil svět na variantu Omicron Covid.
zdroj:https://www.dailymail.co.uk/debate/article-10256373/Dr-ANGELIQUE-COETZEE-discovered-Omicron-says-reacting-threat.html?ito=facebook_share_article-top&__FB_PRIVATE_TRACKING__=%7B%22loggedout_browser_id%22%3A%22fc00fe2e3a7fcaf11d49fd38ee9ddadd89d6f254%22%7D&fbclid=IwAR25qHcoDtG6F4d1oq_L9q5_aiHzEBcScXlolsfaLHenKmTqN4NmFnObLBo

OMIKRON SPOUŠTĚL V ROCE 1999 MIKROSOFT (Bill Gates ) V roce 1999 byla spuštěna videohra s názvem Omikron: The Nomad Soul V Omikronu se démoni vydávají za lidi, aby přitahovali lidi do Omikronu. Pokud hráč hru prohraje, říká se, že jeho skutečná duše je ztracena. https://www.youtube.com/watch?v=D4eGCdxKqa0&ab_channel=MT-TVC15https://www.youtube.com/watch?v=aRsO9wPJ6As&ab_channel=Undergroundroots

PŘIHLÁSIT SE