WEB NENÍ FINÁLNÍ A NEUSTÁLE SE NA NĚM PRACUJE

Vietnam: Vakcína Pfizer byla pozastavena pro dospívající po úmrtí 4 mladých lidí.

/automatický překlad/

Po 120 hospitalizacích a 4 úmrtích mladistvých v důsledku vakcíny Pfizer Covid-19 způsobené virem CCP (Čínská komunistická strana), Vietnam zastavil podávání vakcíny pro mladé lidi do 30 let.

V Hanoji vláda, která se rozhodla pro vakcíny Pfizer a Moderna, začala 23. listopadu 2021 očkovat dospívající ve věku 15 až 17 let a k 6. prosinci 2021 bylo 936 200 dospívajících, kteří dostali dvě dávky, neboli 2 miliony distribuovaných dávek.

Po těchto injekcích byly hlášeny nežádoucí účinky – horečka, bolest v místě vpichu, bolest hlavy, bolest svalů a únava. Podle TrialSite zdravotnické úřady v jihovýchodních provinciích Vietnamu uvedly, že po školní očkovací kampani bylo hospitalizováno více než 120 dětí. Ministerstvo zdravotnictví ale odpovědělo, že tyto reakce na vakcínu postihly pouze 0,3 % dětí.

Situace se však zhoršila, protože byla zaznamenána čtyři úmrtí. Jednalo se o 12letého chlapce v jižní provincii Binh Phuoc, 16letého chlapce v severní provincii Bac Giuang a 9letou dívku v Hanoji. Posledně jmenovaný zemřel na anafylaxi stupně IV a nedávno bylo hlášeno čtvrté úmrtí. Poté byla vakcína pozastavena.

Ministerstvo zdravotnictví a sociálních věcí na Tchaj-wanu v rámci preventivního opatření rovněž rozhodlo o pozastavení podávání druhé dávky vakcíny osobám ve věku 12–17 let na dobu dvou týdnů.

Připomeňme, že v říjnu 2021 skandinávské země pozastavily používání vakcíny Moderna pro nejmenší v návaznosti na pozorování rizika zánětu myokardu a osrdečníku po druhé dávce vakcíny Spikevax. Švédsko, Norsko, Dánsko a Finsko se proto rozhodly odmítnout tento postup osobám mladším 30 let nebo 18 let v závislosti na zemi.

https://www.epochtimes.fr/vietnam-le-vaccin-pfizer-suspendu-pour-les-adolescents-suite-au-deces-de-4-jeunes-1917234.html

PŘIHLÁSIT SE